Platforma pre sny
23. januára 2018
Pendelum – Blow
11. septembra 2018

Plastické fantastické

Plastické fantastické

Veronika Šmírová (SK), Miriam Trnková (SK) a Alžbeta Beňušová (SK) / Námestie SNP, kamene pri fontáne

Svetelno vizuálna inštalácia prepája rôzne recyklovateľné materiály, ako PET fľaše a iné plasty. Projekt pracuje so svetelnými zdrojmi, ktorými tak pretvára časť mestského priestoru na jedinečnú štruktúru komunikujúcu s divákom. Autorky sa v projekte snažia o materiálovú hru s jednotlivými elementami a tvoria tak site-specific inštaláciu.
Veronika Šmírová vytvára rôzne interaktívne svetelné inštalácie a priestorové objekty, ktoré pracujú s prítomnosťou divákov a reagujú na priestor, rôzne projekcie, animácie a experimentálne videá. Spolupracovala na projektoch ako: PRACH -Liptovské divadlo Tanca (2014-2015), 1. ročník festivalu Svetla a tieňa (2015),vystavovala na Digital Media/Ateliér BB v BUNKER- Nitrianska galéria (2017), na sympóziu HALA 2015 spolu s Miriam Trnkovou a aktuálne sa obidve vrátili zo štúdijného pobytu na ASP v Krakówe, kde študovali na katedre Intermédií.
 
Miriam Trnková absolvovala rezidenčný pobyt Crossroad – dance/new media/theater, Severný Cantal a Paríž (2013). Vystavovala v Galérii Gagarinka v Ružinove (2015) a v ten istý rok aj na KEBABB (2015) v Považskej galérii umenia v Žiline. V roku 2015 sa zúčastnila sympózia HALA s dielom Kukla. V roku 2016 mala možnosť predstaviť svoje dielo na festivale súčasného umenia DOM v Červenej lisovni v bratislavskej Rači.