Industrial
6. mája 2017
Impresie
3. marca 2017

Incall

Incall

Tomáš Eniac Cíger (SK) a Kristián Balaj (SK) / Dolná ulica 8, Bethlenov dom
Sú ľudia, ktorí sa sťažujú na všetko okolo seba. Rozprávajú, frflú, v tomto prípade cez komiksové bubliny, ktoré ich napokon „zjedia“. Chcete im pomôcť dostať sa von z bubliny? Stačí vyslať impulz prostredníctvom zvuku – potlesku, ktorý budú snímať mikrofóny. Impulzy snímané na zmapovanú stenu budovy oslobodia frfľošov z bubliny. Alebo aj nie...
Tomáš Eniac Cíger, ilustrátor, game artist, comics artist, animátor, karikaturista, nadšenec sci-fi, milovník béčkových filmov, pochádza z Kremnice. Vyštudoval Inštitút Aurela Stodolu Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity v Liptovskom Mikuláši. Komiksom, ilustráciou, videohrou a animáciou vás prevedie naprieč farebnou virtuálnou realitou plnou komiksových bytostí, sureálnych stretov, vymyslených príbehov priečiacich sa ľudskému rozumu. V súčasnosti spolupracuje s Gallery1988 (Hollywood) a má pod záštitou hernú grafiku v ZZZstudio. A, samozrejme, pracuje na niekoľkých komiksoch.
Kristián Balaj je technickým členom ZZZstudio. Venuje sa hlavne programovaniu, najviac baví oblasť počítačovej grafiky a renderingu, zaujíma ho aj generatívne umenie. Jednoducho všetko, čo sa dá vyjadriť matematickými výrazmi, zapísať do počítačového programu a vytvoriť vo výsledku nejaký vizuál, je podľa neho veľmi vzrušujúce. Je študentom informatiky na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.