Dedičstvo sochárky a Odovzdanosť
19. augusta 2019
Citlivý ekosystém
24. januára 2018

Cyklo Triptych

Cyklo Triptych

TRAKT (SK) a OCIBB (SK) / Námestie SNP 2, Hodinová veža
Šport a súčasné umenie v jednej ucelenej podobe. Diváci svojou pohybovou aktivitou, šliapaním na troch pripravených bicykloch, môžu ovládať videomapping na mestskej Hodinovej veži. Princíp je jednoduchý – čím rýchlejšie, tým viac projekcie.
ZÍSKALI SME OCENENIE! Festival svetla a tieňa, ale najmä jeho dve svetelné inštalácie sa stali víťazom v kategórii Originálna aktivita národnej súťaže v rámci Európskeho týždňa mobility (ETM) na Slovensku 2018. Svetelná cyklojazda mestom a Cyklotriptych, teda inštalácie, ktoré zorganizovali Banskobystričania a Občianska cykloiniciatíva počas nášho festivalu a Dňa bez áut, boli originálne a aj forma ich prevedenia bola atraktívna. Súťaž vyhlasuje každoročne Ministerstvo životného prostredia SR v spolupráci so Slovenskou agentúrou životného prostredia. Cenu odovzdal generálny riaditeľ SAŽP, za mesto Banská Bystrica prebral Marek Modranský, riaditeľka festivalu Dagmar Rajčanová a predsedníčka OCI BB Andrea Štulajterová.
TRAKT je organizovanou formáciou zameranou na aktivity spojené s umením a kultúrou. Tradíciu veľkých organizácií nahrádza mladým duchom, inovatívnosťou a aktivitou členov, ktorí v ňom pôsobia. Hlavnými cieľmi sú projekty zamerané na umeleckú činnosť s fokusom na nové média a film. TRAKT verí v prienik súčasného umenia cez interaktívne formy, inštalácie, digitálne eventy, vjingové projekcie a environmenty do verejného priestoru. Kombinácia netradičných štýlov, foriem a konceptov nie je TRAKTu cudzia, ale formácia podporuje a pracuje aj s tradičnými umeleckými technikami a prístupmi. Členovia občianskeho združenia TRAKT sú, podobne ako aj toto združenie, mladí ľudia a ich snahou je oživiť a spestriť umelecký život v regiónoch Slovenska ako aj v zahraničných spoluprácach.
Občianska cykloiniciatíva (OCIBB) je skupinka priaznivcov cyklistiky a inej nemotorovej dopravy. Jej hlavným cieľom je ochrana životného prostredia a rozvoj nemotorovej dopravy v meste Banská Bystrica ako aj v širšom regióne.