Bublinový servisák
11. septembra 2018
BombaBum
13. novembra 2021

Bubbleganda

 

Bubbleganda

Ondrej Geče (SK), Michal Heriban (SK) a Filippo Poderini (IT) / Areál Múzea SNP, Čižmárska bašta
19:40
20:30
21:10
22:00
22:30
Bašta je mýtické miesto. V jej vnútri nájdeme osvetlené centrum propagandy. Príjemná a priateľská atmosféra s jemnou hudbou, ale... je tu niečo divné. Umelé tváre vytvorené pomocou slučky, samplérového softvéru a touchpadu s klavírom hrajú pomocou efektov a „náhodne“ kombinujú zvuky. Interviewer (ten, kto sa pýta) kombinuje vopred pripravenú choreografiu pohybovej improvizácie s otázkami pre ľudí. Tie sú okamžite zaznamenané a zneužité na rôzne otázky pre účel Bubblegandy. Všetko bude vylepšené, násobené, zosilnené, deformované a zneužité. Rovnako ako dnešné sociálne siete a mediálne hry.
Ondrej Geče, kreatívny producent a nadšenec pre technológie žijúci v Prahe, sa donedávna sa v rámci svojho pôsobenia pre spoločnosť Google venoval digitálnym stratégiám s mediálnymi domami a technologickými firmami. V súčasnosti podniká v oblasti umeleckej produkcie a spolupracuje s hudobnými, divadelnými a filmovými talentami na Slovensku a v Čechách.
Michal Heriban, tanečník a performer, pôsobí najmä v Prahe a Mníchove. Od roku 2015 je členom tanečného divadla Lenka Vagnerová & Company, kde sa venuje súčasnému tancu a fyzickému divadlu. Pravidelne sa objavuje v predstaveniach nemeckého režiséra Micha Puruckera, ktorý sa venuje najmä štruktúrovanej pohybovej improvizácii.
Filippo Poderini je taliansky hudobník a producent. V roku 2011 tvoril punk rock teen age, gitarový džez a odohral niekoľko stoviek koncertov so svojou bluesovou kapelou Mr No Money Band. V súčasnosti vytvoril nový projekt – iF L, ktorý je tvorený z originálnych piesní, tanečných beatov a folkovej atmosféry. Pre komplexné zážitky z akustickej psychedélie využíva projekt akustickú gitaru, princíp slučky „loop“ a spev.