Dielo skazy
24. januára 2018
Citlivý ekosystém
24. januára 2018

Cyklo Triptych

Cyklo Triptych

TRAKT (SK) a OCIBB (SK) / Námestie SNP 2, Hodinová veža
Šport a súčasné umenie v jednej ucelenej podobe. Diváci svojou pohybovou aktivitou, šliapaním na troch pripravených bicykloch, môžu ovládať videomapping na mestskej Hodinovej veži. Princíp je jednoduchý – čím rýchlejšie, tým viac projekcie.
TRAKT je organizovanou formáciou zameranou na aktivity spojené s umením a kultúrou. Tradíciu veľkých organizácií nahrádza mladým duchom, inovatívnosťou a aktivitou členov, ktorí v ňom pôsobia. Hlavnými cieľmi sú projekty zamerané na umeleckú činnosť s fokusom na nové média a film. TRAKT verí v prienik súčasného umenia cez interaktívne formy, inštalácie, digitálne eventy, vjingové projekcie a environmenty do verejného priestoru. Kombinácia netradičných štýlov, foriem a konceptov nie je TRAKTu cudzia, ale formácia podporuje a pracuje aj s tradičnými umeleckými technikami a prístupmi. Členovia občianskeho združenia TRAKT sú, podobne ako aj toto združenie, mladí ľudia a ich snahou je oživiť a spestriť umelecký život v regiónoch Slovenska ako aj v zahraničných spoluprácach.
Občianska cykloiniciatíva (OCIBB) je skupinka priaznivcov cyklistiky a inej nemotorovej dopravy. Jej hlavným cieľom je ochrana životného prostredia a rozvoj nemotorovej dopravy v meste Banská Bystrica ako aj v širšom regióne.