Námestie SNP


1. OTVORENIE FESTIVALU

Hudobné vystúpenie s príhovormi

Koncert spojený s programovými vstupmi a príhovormi.

Iba v piatok od 19:00 do 19:30

Námestie SNP, pódium
Campana Batucada

2. CYKLO TRIPTYCH

Interaktívna inštalácia

Zdravý pohyb a súčasné umenie v jednom. Čím rýchlejšie, tým viac projekcie na Hodinovej veži.

Námestie SNP 2, Hodinová veža
TRAKT (SK) a OCIBB (SK)

3. TRANSFIGURÁCIA

Procesuálno-interaktívna inštalácia

Konzumácia umeleckého artefaktu a proces jeho rozpadu, s aktívnou účasťou diváka.

Námestie SNP 1, vstup na nádvorie Radnice
Juraj Schikor (SK)

4. ROZHRANIE

Videomapping

Čo ak sa život v budove pokúsi dostať na povrch, tak ako bublina z kvapaliny?

Námestie SNP 19, Biskupský palác
Tomáš  Storinský

5. Bublinový servisák

Neverbálna performancia

Hravá kompozícia lietajúcich bublín, pastva pre oči, pohladenie duše.

Začiatok o  19:30, 20:10, 21:00 a 21:40

Námestie SNP 16, pasáž Beniczkého domu
Teáter Komika

6. LE BON BUBBLE

Audiovizuálna inštalácia

Vnímanie sluchom aj zrakom, voda, para, farby.

Začiatok o 19:30, 21:00 a 21:45

Námestie SNP 8, budova Lesy SR
Fundacja 4 Wymiar (PL)

7. ORGANIZMUS

Svetelná inštalácia

Úvaha nad vznikom života, ilúzia o fungovaní buniek v ľudskom tele.

Námestie SNP, fontána
Silvia Hlavová (SK)

8. SPILLA

Svetelná inštalácia

Cesta do neznáma je kľukatá, jej tvary i rozmery si tvorí každý podľa seba.

Horná Strieborná ul., vchod od Námestia SNP
LEDeco solution, s.r.o.


Areál pamätníku SNP


9. SHOEGAZE

Hudobno-tanečné predstavenie

Hudba, tanec, ohľaduplnosť.

Začiatok o 20:00 a 21:30

Areál Múzea SNP, lietadlo Li-2
L1 Association – Márta Ladjánszki (HU)

10. POPRASK

Interaktívna inštalácia

Prebúdzanie dobových vojnových exponátov zvukom a pohybom.

Areál Múzea SNP, skanzen ťažkej bojovej techniky

Lukáš Matejka (SK) a Pavol Soukal (SK)

11. BUBBLEGANDA

Interaktívna pohybovo-hudobná inštalácia

Vylepšené, násobené, zosilnené, deformované, zneužité a príležitosť pre hlas ľudu.

Začiatok o 19:40, 20:30, 21:10, 22:00 a 22:30

Areál Múzea SNP, Čižmárska bašta
Ondrej Geče (SK), Michal Heriban (SK) a Filippo Poderini (IT)


Národná ulica + rieka Hron


12. PENDELUM – BLOW

Interaktívna inštalácia

Kyvadlo ako spravodlivo rytmizujúci jav, hra, pri ktorej sa hybnou silou stáva dych.

Národná ulica, budova Lesy SR

Erik Bartoš (SK)

13. HISTORICKÁ BUBLINA

Videomapping

Historické fakty a legendy Banskej Bystrice a bublina ako základný časový monument.

Národná ulica, Lesy SR – priečelie od fontány
Filip Matlák (SK)

14. ART DECO

Svetelná inštalácia

Pohyblivé abstraktné svetelné obrazce v štýle Art Deco na fasáde 90-ročného hotela.

Národná 11, Hotel Národný dom

Asociácia kreatívcov (SK)

15. POD HLADINOU HRONA

Holografia na vodnú stenu

Dávny aj súčasný svet skrytý vo vodách Hrona odhalený jedinečnou holografiou.

Začiatok o 19:45, 20:15, 20:45, 21:15, 21:45, 22:15 a 22:45

Most nad Hronom pri železničnej stanici Banská Bystrica – Mesto
Radoslava Lacková (SK) a Michaela Mašanová (SK)


Dolná ulica


16. RENOVÁCIA

Tanečné predstavenie

Pusté molekuly uviaznuté v časopriestore, stereotyp, bublina a nový začiatok.

Začiatok o 19:40, 20:40, 21:40 a 22:40

Dolná ulica 4, Pasáž cez Bistro Smartfood

Konzervatórium J. L. Bellu – The Com (SK), projekcia – Tibor Melis a Katarína Pavelková, svetelný dizajn – Ján Čief, choreografia a dramaturgia – Lucia Bielik DiS.art a Bc. Michaela Šeligová, hudba – Peter Rezník,, hudobná interpretácia – The Buttons (akordeónové trio) – Ján Gonda, Dominik Frčka a Filip Urda, interpreti – študenti TO Konzervatória J. L. Bellu a žiačky TO ZUŠ

17. INCALL

Interaktívna inštalácia

Verejná pouličná hra, frfľoši vtiahnutí do bubliny a ich vyslobodenie potleskom.

Dolná ulica 8, SSG – Bethlenov dom
Tomáš Eniac Cíger (SK) a Kristián Balaj (SK)

18. BLACKOUT

Moderný tanec

Stratégia moci naberá silu. Ak ste zmätení, nezastavujte, berte viac, máte plný košík výhod.

Začiatok o 20:15, 21:15 a 22:15

Dolná ulica 35, Nádvorie SOS

Human Art Space (SK)

19. SILENT LIGHT

Módna performancia vo výklade

Inšpiratívne a novátorské prepojenie svetla a módneho dizajnu. Odkaz na uzavretosť.

Začiatok o 20:00, 20:30, 21:00, 21:30, 22:00 a 22:30

Dolná ulica 40
Štefan Oliš (SK) a Tatiana Ďurkovová (SK)

20. ENLIGHTMENT

Videomapping

Osvietenie, presvietenie, prinesenie, rozjasnenie, cesta z temnoty na svetlo.

Dolná ulica 51, Kostol sv. Alžbety

Nano VJs (SK)


Okolie Europa shopping center


21. STRACHOPUD

Interaktívna inštalácia

Verejný priestor plný svetelného a reklamného smogu. Vojdi do tmy.

Námestie Vajanského
Mária Mogorová (SK)

22. HERO CHILDREN

Divadelné predstavenie

Rozprávanie, digitálne technológie, hranie, interakcia, rituál vzdelávania srdca.

Začiatok o 19:45 a 20:45

Europa SC, priestor pred obchodným centrom

Sladovna Písek (CZ)


Sprievodný program


23. AFTER PARTY

Medial Banana roztočí párty pokračujúcu až do rozsvietenia posledného svetelného pohára.

Začiatok iba v piatok 21. septembra o 23:00 

Urban Spot, Skuteckého 3

24. BUBLINY VO SVETE UMENIA

Diskusia na tému Je umenie bublina alebo sa dostane aj ku človeku s masovým vkusom?

Začiatok iba v sobotu 22. septemba o 17:00 

SSM – Thurzov dom, Námestie SNP 4A

25. SVETELNÁ CYKLOJAZDA MESTOM

Zažite veselú jazdu vo svetelnom cyklo pelotóne a oslávte deň bez áut na bicykli.

Začiatok iba v sobotu 22. septembra o 19:30

Štart: Námestie Š. Moysesa

Zmena programu vyhradená.